Silne Silno, czyli jak rozszyfrować finanse?

Potyczki ekonomiczne w formie rebusów, kalamburów oraz innych zabaw: w taki sposób zorganizowaliśmy turniej wiedzy ekonomicznej w ramach projektu „Finanse osobiste na plus!”. Turniej był kolejnym, po warsztatach z zarządzania finansami osobistymi, etapem projektu. Zakwalifikowały się do niego cztery szkoły, których uczniowie wykonali prace konkursowe najwyższej ocenione przez jury.


Uczniowie z Silna okazali się bezkonkurencyjni w turnieju wiedzy ekonomicznej „Finanse osobiste na plus!”. Najpierw zakwalifikowali się do turnieju wykonując najlepszy projekt budżetu wycieczki do Warszawy, a potem zdobyli najwięcej punktów podczas turniejowych zmagań.

W turnieju spotkały się pięcioosobowe drużyny z Silna, Czerska, Kłodawy oraz Nieżychowic.  Drużyny walczyły o wycieczkę do Centrum Pieniądza im. S. Skrzypka w Narodowym Banku Polskim dla siebie i swoich kolegów ze szkolnej drużyny, z którymi uczestniczyły w warsztatach ekonomicznych dotyczących zarządzania pieniądzmi. A zadania turniejowe mogły zaskoczyć! Po pierwsze liczyło się tempo – ta drużyna, która pierwsza odgadła hasło zgarniała punkty, po drugie pomysłowość – kiedy trzeba było w kalamburach narysować albo pokazać hasło związane z ekonomią, po trzecie znajomość pojęć ekonomicznych – gdy przyszła kolej na grę w wisielca czy ekonomiczną familiadę.

Wszyscy uczestnicy turnieju i ich nauczyciele otrzymali nagrody książkowe, a zwycięzcy dodatkowo skarbonki jako pierwszy krok do oszczędzania na wymarzone cele. Dodatkową nagrodą dla uczestników turnieju i szkolnej drużyny z Silna jest wycieczka do Centrum Pieniądza.

Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i czekamy na wspólny wyjazd do Warszawy!

Turniej był ostatnim etapem projektu „Finanse osobiste na plus” zrealizowanym przez Sopocką Szkołę Wyższą i Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 
P