Ekonomia – kierunek z perspektywami

Osoba, która decyduje się na podjęcie studiów, pragnie wybrać taki kierunek, który zapewni jej znalezienie pracy i satysfakcjonujące zarobki. Na jaki kierunek się zdecydować, aby zapewnić sobie stabilną przyszłość? Strzałem w dziesiątkę będzie ekonomia!

Ekonomia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów. W tym roku znalazła się w TOP5 najpopularniejszych kierunków studiów 2020 (https://www.otouczelnie.pl/artykul/3008/Najpopularniejsze-kierunki-studiow-2020). Tak wysoka pozycja nie powinna nikogo dziwić, ponieważ studia ekonomiczne dają wiele możliwości. Sopocka Szkoła Wyższa Filia w Chojnicach oferuje studia licencjackie na kierunku ekonomia. Studenci mają do wyboru takie specjalności jak:

  • rachunkowość i controlling,
  • zarządzanie finansami,
  • transport i logistyka,
  • ekonomia i zarządzanie firmą rodzinną.

Student ekonomii zdobędzie szeroką widzę z zakresu praw rządzących rynkiem, polityki społecznej i gospodarczej, funkcjonowania przedsiębiorstw oraz zarządzania w organizacjach. Uzyska także ekonomiczno-prawną oraz podstawową wiedzę informatyczną z zakresu zarządzania finansami, informatyki, inwestycji i nieruchomości, organizacji oraz prowadzenia procesów transportowo-logistycznych.

Wykwalifikowany absolwent może rozpocząć pracę m.in. w: przedsiębiorstwach, korporacjach międzynarodowych, instytucjach państwowych i samorządowych, bankach i firmach ubezpieczeniowych, biurach rachunkowych, przedsiębiorstwach transportu drogowego, lotniczego i kolejowego, komórkach transportu i spedycji w każdym przedsiębiorstwie. Absolwent ekonomii będzie mógł pracować także jako: doradca podatkowy, audytor wewnętrzny, broker ubezpieczeniowy czy doradca inwestycyjny.

Z myślą o studentach pierwszego roku Sopocka Szkoła Wyższa przygotowała specjalną promocję. Rekrucie, jeżeli zapiszesz się na studia do końca maja, otrzymasz zniżkę w czesnym na pierwszy i drugi semestr. Uwaga! Opłata rekrutacyjna do końca maja wynosi 0 !  Sprawdź nasze promocje: http://ssw-sopot.pl/sswchojnice/rekrutacja/

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status